Akdeniz Üniversitesi

Duyurular

Bilimsel Araştırma Değerlendirme Çalıştayı

Değerli Akdeniz Üniversitesi Mensupları; 

Merkez Kütüphanemiz tarafından 20 Mart 2014 Perşembe Günü saat 10:00-11:30’da “Türkiye ve Akdeniz Üniversitesi Bilimsel Araştırma Değerlendirme Çalıştayı” düzenlenecektir. Katılımcı sayısına göre salon belirleneceğinden dolayı Çalıştayımıza katılmak isteyen Akademisyenlerimizin 18 Mart 2014 tarihine kadar tarafımıza bilgi vermesi önem arz etmektedir.

 

Yazının Devamı

2014 Yılı Kitap İstek Formu

 

2014 Kitap İstek Formu

2013 Yılı Satın Alınan Kitaplar

2013 Yılı Satın Alınan Kitaplar

Öğrenim Dönemi Mesai saatleri

 Pazartesi - Cuma: 08:30 - 20,00  Cumartesi : 10.00-16.00 

9 Haziran 2012 tarihinden itibaren

Pazartesi - Cuma: 08:30 - 17,30

Görme engelli Kütüphaneleri Ortak Platformu

Görme engelli Kütüphaneleri Ortak Platformu

Yazının Devamı

Bağış Yayınlar Talimatı

Bağış yayınlar talimatını yüklemek için tıklayınız.

Kablosuz Ağ Hizmeti

Kablosuz Ağ 2006 yılından itibaren Kütüphanemiz kapalı alanlarının tamamının yanı sıra ön ve arka bahçemizden de rahatlıkla kullanılabilmektedir. Bunun için ek hiçbir girişime gerek kalmaksızın bu hizmetimizden yararlanabilmektesiniz.

Kamera Kayıt Kontrol Sistemi

Kütüphanemiz Aralık 2006 tarihi itibariyle kapalı devre kamera kontrol sistemi ile korunmaktadır. Bu hizmetimizle amaçlanan, sizlere verilen hizmette bir eksilme yaşanmamasıdır.

Tez Veri Tabanı

Akdeniz Üniversitesi'nin kuruluşundan günümüze kadar yapılmış olan bütün tezler, tarama yapılarak pdf formatına çevilmiş, elektronik ortama aktarılarak çevrim içi olarak kampüs içerisinde kullanıma açılmıştır. Bir üniversitenin kuruluşundan günümüze ele alınıldığında bu çalışma, Türkiye'de ilk olma özelliğini taşımaktadır.

2013 en'leri

 2013 en'leri

Yazının Devamı

İnternet Kullanım Hizmeti ve Alanları

Kütüphanemizde kullanıcılarımızın hizmetine sunulan 53 adet internete bağlı bilgisayar bulunmaktadır. Bu bilgisayarlardan 15'i akademik personel için tek kişilik özel odalarda hizmet vermektedir. Bu bilgisayarların Hizmete sunulmasının dışında istenildiği durumlarda kullanımı konusunda da yardımcı olunmaktadır.Kütüphanemize ait fiziki alanın tamamında yine kablosuz internet erişimi mevcuttur.

Sayfa Özeti: İnternet Kullanım Hizmeti ve Alanları

Anahtar Kelimeler: