Atatürk Resmi
Kütüphane
Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı
MENU
Abone Veri Tabanları

         Tam metin dosyalara ulaşım sırasında lütfen indirme işlemini hızlandırmaya yarayan (Download Accelerator, Flashget, Getright, Mozilla DownThem All, vb.) yazılımlarını kullanmayınız.

                                     VERİ TABANLARINI KULLANIRKEN LÜTFEN TELiF HAKLARINA UYGUN iŞLEM YAPINIZ.

 

AYEUM
   Araştırma Yöntemleri Eğitim ve Uygulama Merkezi (AYEUM) sosyal, fen, sağlık ve eğitim bilimlerinde kullanılan nitel, nicel ve karma yöntemler hakkında araştırmacılara yönelik online eğitim, yüz yüze eğitim ve danışmanlık hizmeti vermek üzere kurulmuş akademik bir video eğitim platformudur.
Kayıt için: Personel ve öğrenciler sisteme üye ol kısmından sadece kurumsal mail adresleriyle üye olabileceklerdir. Mail uzantısı akdeniz.edu.tr ve ogr.akdeniz.edu.tr olmalıdır. Üye olduktan sonra mail adreslerine bir doğrulama kodu gelecek ve onayladıkları takdirde sorunsuz giriş yapmış olacaklar.
     
Veri Tabanına Devam Et

 

Beckonline
  Alman Hukukunda yer alan yasalara, şerhlere, hukuksal olaylara ve makalelere tam metin erişim sağlayan Almanca bir veritabanıdır.      
Veri Tabanına Devam Et

 

BMJ Journals
  BMJ’nin uzmanlık dergilerinden, dünyanın önde gelen tıbbi ve yardımcı sağlık araştırmalarını, incelemelerini, haberlerini ve multimedya içeriğini keşfedin. Kurumunuz klinik, kanıta dayalı ve halk sağlığı dergileri de dahil olmak üzere bir dizi uzmanlık alanında 40 ana başlığın tam erişime sahiptir.      
Veri Tabanına Devam Et

 

CAB-Ebooks 2017-Present
  CAB e-Books tarım, uygulamalı yaşam bilimleri, ormancılık, insan beslenmesi, veterinerlik, tıp ve çevre konularından oluşan veri tabanıdır. Tarım ve uygulamalı yaşam bilimleri alanında süreli yayın koleksiyonunu kapsamaktadır.      
Veri Tabanına Devam Et

 

Cambridge Journals
  Abonelik kapsamında “Contains Open Access” ve “Open Access” yazan dergilere makaleleri ile başvurabilirler. Aboneliğimiz kapsamında makale kabul edildiği takdirde makale işlem ücreti yazarlarımızdan alınmayacaktır. Bilim, mühendislik, sosyal bilimler ve tıp alanında tam metin erişimli makale sağlayan bir veri tabanıdır. Bu veri tabanı 384 hakemli dergiden 1.000.000’dan fazla makale içermektedir.      
Veri Tabanına Devam Et

 

Cochrane
  Cochrane Library; kanıta dayalı araştırmaları içeren tıp alanındaki veritabanlarından oluşmaktadır. Sağlık hizmetlerinde yapılmış tedavi ve müdahalelerde kanıtlanmış araştırmaları, metodolojik ve tanısal testlerin de yer aldığı güncel bilgileri ve kaynaklara dayalı veri tabanlarını tek bir çatıda toplayan çevrimiçi bir kütüphanedir. Hasta değerleri ve klinik uzmanlıkla ilgili araştırma kanıtlarını, sağlık hizmetleri ve girişimlerinin etkinliği üzerine yapılan uluslararası araştırmaları bir araya getirir.      
Veri Tabanına Devam Et

 

EBSCO – CINAHL Complete
        CINAHL Complete, hemşirelik, ebelik ve sağlık hizmetleri gibi alanlardaki sağlık profesyonelleri için vazgeçilmez bir araştırma aracıdır. CINAHL Complete ile kullanıcılar, en iyi dergilere, kanıta dayalı bakım sayfalarına, hızlı derslere ve çok daha fazlasına hızlı ve kolay şekilde erişim sağlar. CINAHL Complete‘in sunduğu tüm bu kaynakları değerlendirmek için birkaç dakikanızı ayırın ve dünya çapındaki yüz binlerce hemşirenin ve sağlık profesyonelinin bu temel kaynağa neden güvendiğini keşfedin.      
Veri Tabanına Devam Et

 

EBSCO – Dentistry & Oral Science Source
        Dentistry & Oral Sciences Source, diş hekimliği için özel olarak hazırlanmış dünyadaki tek veri tabanıdır. Bu kapsamlı kaynak, diş hekimliği fakülteleri ve ilgili kurumlar tarafından yaygın olarak satın alınan en önemli diş, ağız ve çene bilimleri dergileri için eksiksiz bir içerik sunmaktadır.      
Veri Tabanına Devam Et

 

EBSCO – Hospitality & Tourism Complete
        Hospitality & Tourism Complete; turizm ve ilişkili akademik disiplinleri içeren tam metin veri tabanıdır. Tüm dünyadan ve özellikle Asya, Avrupa, Avustralya ve Kanada’dan hem yerel bilgileri içeren hem de uluslararası geçerlilikte eserlere ulaşılabilir.      
Veri Tabanına Devam Et

 

EBSCO – SportsDiscuss with full text
        Tam metin arşivi 1930’lara kadar uzanan, spor, spor hekimliği ve spor bilimleri ile ilgili alanların tümünü eksiksiz kapsayan SPORTDiscus™ with Full Text, bu disiplinlerdeki araştırmacılar ve akademisyenler için eşsiz bir araştırma deneyimini mümkün kılar.      
Veri Tabanına Devam Et

 

EBSCO – Communication Source
        Communication Source, yüksek kaliteli EBSCO veri tabanları, Communication & Mass Media Complete ve Communication Abstracts’ın birleşiminden geliştirilmiş olup, iletişim, radyo, televizyon, sinema, basın, yayın ve ilgili diğer tüm alanlardaki en itibarlı ve güvenilir kaynaklara erişim sağlamaktadır.      
Veri Tabanına Devam Et

 

EBSCO – EDS (Federe Tarama)
        Önde gelen konu indeksleri ile sağlanan indeksleme, tam metin bağlantıları ve tüm kütüphane koleksiyonuna aynı anda erişim de dahil olmak üzere en kaliteli içeriği en son teknoloji ile birleştirerek özelleştirilebilir keşif deneyimi yaşayın.      
Veri Tabanına Devam Et

 

EBSCO – Nursing Reference Center Plus
              
Veri Tabanına Devam Et

 

EBSCO – eBook Collection
              
Veri Tabanına Devam Et

 

EBSCO – MEDLINE Complete
              
Veri Tabanına Devam Et

 

EBSCO – History Reference Center
              
Veri Tabanına Devam Et

 

Elsevier ClinicalKey
        Hiperkitap, dil ve edebiyat, tarih, felsefe, psikoloji, hukuk, bilgisayar, çevre, kişisel gelişim, mühendislik ve teknoloji, ekonomi ve finans, tıp, işletme gibi 28 ana konu başlığı altında 370’ten fazla yayınevinden 24.000’den fazla e-kitap içermektedir. On binlerce e-kitabın yanı sıra Hiperkitap; atlaslar, sözlükler, ansiklopediler gibi danışma kaynaklarını da içermektedir.      
Veri Tabanına Devam Et

 

EndNote
        Kişisel bilgi veritabanlarınızı oluşturarak, bibliyografik bilgileri (örneğin makaleleri, kitapları, dergileri, katalogları, görsel verileri vb.) saklamanıza, düzenlemenize, taramanıza ve paylaşmanıza olanak sağlayan, makale yazım sürecinizde 6000’in üzerinde farklı bibliyografya (dergi) stili (APA, Harvard, MLA, Turabian v.b.) ile atıf, şekil ve referanslarınızı düzenlemenize yardımcı olan ve çalışmalarınızı yayınlamak için en uygun dergileri öneren özel bir veritabanı ve bibliyografya yazılımıdır.      

Destek

Kurulumla ilgili sorularınız için: Cihan Gül (Merkez Kütüphane Bilişim Sorumlusu) cihan@akdeniz.edu.tr

Diğer Sorularınız için:                           Öğr. Gör.  Çağatay Gezer                          cgezer@akdeniz.edu.tr

                                                                    Kütüphaneci Mutlu Kaan Coşkun   mutlukaancoskun@akdeniz.edu.tr

Akdeniz Üniversitesi Kurulum Sayfasına git 
Akdeniz Üniversitesi EndNote Kullanıcı Eğitimi
Veri Tabanına Devam Et

 

Legal
       Legal Online Veri Tabanı “Online Kütüphane” ve “Legalbank” adı ile iki yapıdan oluşmaktadır. Online kütüphaneden telif hakları Legal Yayıncılığa ait basılı hukuk kitapları (470 +) ve 12 farklı başlıktaki hukuk dergilerinin (680 +) tüm sayılarının basılı ile birebir aynı görünümlü dijital hallerine online olarak ulaşılabilmektedir. Legalbank’tan içtihata (2.000.000 +) (Yargıtay, Danıştay, BAM, BİM vb.) mevzuata (43.000 +) (Kanun, KHK, CBK, Yönetmelik, Tebliğ vb) akademik ve uygulamaya yönelik makalelere (34.700 +) , dilekçe ve belgelere (2.500 +) gerekçelere (400 +) online olarak erişilebilmektedir.      
Veri Tabanına Devam Et

 

SOBİAD (Sosyal Bilimler Atıf Dizini)
      Sobiad Atıf Dizini Hakkında: Sobiad, Sosyal Bilimler, Fen Bilimleri , Sağlık Bilimleri alanlarında yayınlanan toplamda 1200 derginin indekslendiği,atıflarının bulunduğu bir veri tabanıdır ve aynı zamanda Türkiye merkezli en çok sosyal bilimler makalesinin bulunduğu milli bir indekstir      
Veri Tabanına Devam Et

 

Swisslex
      Swisslex, İsviçre ve Kara Avrupası Hukukuna dayalı anlaşma, yönetmelik, talimat, karar, resmi gazete gibi geniş içeriğe sahip, güvenilir online hukuk kütüphanesidir.      
Veri Tabanına Devam Et

 

UpToDate
       UpToDate veri tabanı, 25 Uzmanlık alanında, 6300’den fazla uzman doktor tarafından hazırlanan 10.500’den fazla konu içeriğine erişim sunmakta olan kanıta dayalı bir klinik karar destek sistemidir. UpToDate; sürekli guncellenen, kanıta dayalı klinik bilgilerle donatılmış ve kullanımı kolay ara yüzü ile dünyanın en çok kullanılan klinik bilgi kaynakları arasında yer almaktadır. Doktorlar tarafından hastalık teşhisinde bulunulması, tedavi planı hazırlanması ve klinik bilgilerin hızlı ve etkin şekilde paylaşılmasına olanak verecek şekilde tasarlanmıştır.      
Veri Tabanına Devam Et

 

TÜBİTAK EKUAL VERİ TABANLARI

Veri Tabanı  Lisans Süresi Üye Sayısı  İçerik Yardım Dokümanları Lisanslama Koşulları Sorumlu
CAB Abstracts   15/08/2017-14/08/2020   63  736 Dergi Yardım   CAB Abstracts Ömer BÜYÜKÇINAR
EBSCOHOST
Tam Metin Veri Tabanları
Academic Search Ultimate
Business Source Ultimate
Central & Eastern European Academic Source
ERIC
MasterFILE Complate 

MasterFILE Reference eBook Collection
Newspaper Source Plus
OpenDissertations
Regional Business News
The Belt and Road Initiative Reference Source
TR Dizin
Bibliyografik Veri Tabanları
Applied Science & Business Periodicals Retrospective
Applied Science & Technology Index Retrospective
Art Index Retrospective
Business Periodicals Index Retrospective
Education Index Retrospective
European Views of the Americas: 1493 to 1750
GreenFILE
Humanities & Social Sciences Index Retrospective
Library, Information Science & Technology Abstracts
MEDLINE
Newswires
Teacher Reference Center
Web News
Kanıta Dayalı Veri Tabanları
DynaMed
 2016-2020   197 20574 Dergi Bilgi Dokümanı

 

Yardım

EBSCOHOST

Ömer BÜYÜKÇINAR

Emerald Premier eJournal 2020-2022 226 309 Dergi (Aktif) İçerik ve Kullanım Klavuzu EMERALD Ahmet Emre AYDIN
IEEE  2018-2020 197  528 Dergi
28332 Konferans Serisi
4184 Standart
Yardım
IEEE Digital Library Hakkında
IEEE Kullanım Kılavuzu
IEEE Erdal AKILLI
iThenticate  2018-2020 197 İntihal Analiz iThenticate İntihal Veri Tabanı Kullanım Kılavuzu
iThenticate Document Viewer Benzerlik Raporu Kılavuzu
Başlangıç Kılavuzu
Yönetici Kılavuzu
  Ithenticate   Ayşe Damla GEÇİM
JSTOR Archive Journal Content 2018-2020 197 Dergiler 3938
Raporlar 2154
User Guide
Kullanım Kılavuzu
JSTOR Kullanım İstatistiği Alma
JSTOR Archive Journal Content Erdal AKILLI
Mendeley 2019-2021 224 Referans Yönetim Sistemi MIE About
User Guide
Mendeley LibGuide 
Mendeley Support 
Kullanım Kılavuzu
TR MIE Yönetici Rehberi
Mendeley Destek
Mendeley Başvuru
Mendeley   Zafer KANBUR
OVID-LWW  2018-2020   150 519 Dergi Yardım
OVID-My Workspace
Tanıtım Broşürü
OVID Poster
İstatistik Alma
  OVID-LWW   Zafer KANBUR
ProQuest Dissertations & Theses 2018-2020 197 Tez Veritabanı Kullanım Kılavuzu(Tr) ProQuest Dissertations & Theses Ömer BÜYÜKÇINAR
ScienceDirect Freedom Collection  2019-2021 224  2293 Dergi Kullanım Kılavuzu(Tr)
Kullanım Kılavuzu(Eng)
  ScienceDirect   Zafer KANBUR
Scopus  2019-2021 224 Bibliyografik / Atıf Kullanım Kılavuzu(Tr)
Kullanım Kılavuzu(Eng)
Elsevier Scopus APIs
How To Guides
  Scopus   Zafer KANBUR
Springer Nature – Academic Journals
Springer Nature – Nature Journals All
2020-2022 226 Academic Journals (38 Dergi)
Nature Journals All (46 Dergi)
Kullanım Kılavuzu
İstatistik Alma Kılavuzu
Nature Journals All + PMM + AJ Zafer KANBUR
Springer Nature – SpringerLink
Springer Nature – Adis
Springer Nature – Palgrave Macmillan Journals
2020-2022 226  SpringerLink – 2281 Dergi
Adis (22 Dergi)
Palgrave Macmillan Journals (47 Dergi)
Kullanım Kılavuzu(Tr)
Eğitici Videolar ve Dokümanlar
Yazarlar için
Makale Yazım Kuralları
Manuscript Hazırlama Rehberi
SpringerLink Remote Access End User
Springer Uzaktan Erişim

İstatistik Alma
  SpringerLink   Zafer KANBUR
Taylor & Francis  2019-2020 222   2187 Dergi Kullanım Kılavuzu
Bilgi Dokümanı
  Taylor&Francis Ömer BÜYÜKÇINAR
Turnitin  2018-2020 197 Benzerlik Analizi Turnitin Yönetici Kılavuzu
Turnitin Hesap Yöneticileri için Bilgiler
Turnitin Doküman Silme Kılavuzu
Turnitin Doküman Silme Süreci
Turnitin Öğretmen Kılavuzu
Turnitin Ödev Eklerken Gerekli Bilgi
Turnitin   Ayşe Damla GEÇİM
Web of Science
Science Citation Index
Social Science Citation Index
Art & Humanities Citation Index
Book Citaiton Index
Conference Proceedings Citation Index (CPCI-S) ve  (CPCI-SSH)
 2019-2021   225  Bibliyografik / Atıf Web of Science Hakkında (TR)
Web of Science Hakkında (ENG)
Kullanım Kılavuzu (TR)
Kullanım Kılavuzu (ENG)
İstatiktik Alma  Adımları
Web Of Science (APIs)
WoS Erdal AKILLI
Wiley Online Library  2018-2020   197   1497 Dergi Wiley Core Dergi Listesi
İstatiktik Alma  Adımları ENG
İstatistik Alma Adımları TR 
Wiley Uzaktan Erişim Adımları
Wiley   Ahmet Emre AYDIN
Eklenme tarihi : 2021-04-20 16:57:44
Son güncelleme : 2022-04-26 16:03:03